Oklahoma Board of Bar Examiners
 

The Oklahoma Board
of Bar Examiners

Board Members

J. Roger Rinehart, Chairperson
El Reno (Judicial District No. 9)

Thomas M. Wright, Vice-Chairperson
Muskogee (Judicial District No. 7)

Board Members:

Tommy R. Dyer, Jr.
Inola (Judicial District No. 1)

Monte Brown
McAlester (Judicial District No. 2)

Robert E. Black
Oklahoma City (Judicial District No. 3)

Juan Garcia
Arapaho (Judicial District No. 4)

Brant M. Elmore
Norman (Judicial District No. 5)

Loretta Radford
Tulsa (Judicial District No. 6)

Bryan M. Morris
Ada (Judicial District No. 8)


Associate Examiners:

Jeremy Joel Beaver
McAlester (Judicial District No. 2)

Juliet N. Brennan
Muskogee (Judicial District No. 7)

Thomas J. Brown
Bartlesville (Judicial District No. 1)

David Allen Burrage
Durant (Judicial District No. 2)

LaRena Janelle Casey
Watonga (Judicial District No. 4)

Jason David Christopher
Ada (Judicial District No. 8)

Cassandra Lynn Coats
Vinita (Judicial District No. 1)

Marcia Davis
Oklahoma City (Judicial District No. 3)

Chance L. Deaton
El Reno (Judicial District No. 9)

Darrell Downs
Claremore (Judicial District No. 1)

Robert Edmiston
Tulsa (Judicial District No. 6)

Robert H. Gilliland, Jr.
Oklahoma City (Judicial District No. 3)

Bradley Grundy
Tulsa (Judicial District No. 6)

Dana J. Hada
Sayre (Judicial District No. 4)

Kristin Fulton Harrington
Muskogee (Judicial District No. 7)

Thomas J. Hartley, Jr.
Vinita (Judicial District No. 7)

Hannibal B. Johnson
Tulsa (Judicial District No. 6)

Carissa Cae King
Clinton (Judicial District No. 4)

Jennifer M. King
Yukon (Judicial District No. 9)

Lynn Lawrence
Cordell (Judicial District No. 4)

Nathan A. Lockhart
Norman (Judicial District No. 5)

Matthew McBee
Poteau (Judicial District No. 2)

Jonathan Eric Miller
Yukon (Judicial District No. 9)

G. Scott Ray
Lawton (Judicial District No. 9)

David N. Ridgway
Norman (Judicial District No. 5)

Steven M. Ruby
Stillwater (Judicial District No. 8)

Clinton D. Russell
Claremore (Judicial District No. 1)

Gregory R. Stidham
Checotah (Judicial District No. 2)

Cullen Dean Sweeney
Oklahoma City (Judicial District No. 3)

John S. Veazey
Ardmore (Judicial District No. 5)

Shelia Wallace
Oklahoma City (Judicial District No. 3)

Joel L. Wohlgemuth
Tulsa (Judicial District No. 6)

George Jay Wright
Shawnee (Judicial District No. 8)

John Mark Young
Sapulpa (Judicial District No. 7)


Cheryl Beatty, Administrative Director

 Manni Arzola, Administrative Assistant